25.5.2016

Nordic Walking - červen 2016

Pozvánka na NORDIC WALKING - 12. června 2016 s Jitkou Hadovou. Pro podrobnosti čtěte celou zprávu.

Milí přátelé nordic walkingu,

naše červnové putování bude vskutku tématické. Vzhledem k tomu, že jsme právě oslavili 700 let od narození Karla IV., Otce vlasti, vyrazíme po stopách jedné z jeho manželek. Pokud máte rádi muzikál Noc na Karlštejně, jistě si vybavíte předstíraný oficiální příjezd císařovny Elišky na Karlštejn poté, kdy se údajně ztratila v karlštejnských hvozdech při hledání hradu Karlík. A právě tato scéna mě inspirovala k tomu, že i my se vydáme Karlík najít a společně také dojdeme až do podhradí Karlštejna! (Na prohlídku Karlštejna nám bohužel čas nezbyde, ale při hledání Karlíku budeme jistě úspěšně jší než Eliška.)

Společně projdeme 12 km dlouhou trasu z Dobřichovic do Karlštejna. Trasa vede zčásti polními cestami, lesem, vesničkami i chatovými kolonami – určitě se cestou bude na co dívat. Nebude chybět ani protažení, ani nácvik nordic walking techniky pro nově příchozí. Všem doporučuji svačinu s sebou, neboť možnost posezení v restauraci nebo cukrárně se naskytne až na úplný závěr naší cesty – v Karlštejně.

Sejdeme se ráno ve Všetatech na nádraží v 7,30 a do Dobřichovic se přesuneme z Hlavního nádraží dalším návazným vlakem. Návrat do Všetat bude kolem 18,00. Pro účastníky, kteří by se chtěli dopravit na místo začátku výletu (Dobřichovice nádraží) po vlastní ose, bude platit čas srazu 9,15 – 9,45 (záleží, jestli nebudeme mít zpoždění a který z přípojů chytíme). Dejte prosím vědět, že budete čekat tam, ať Vám případně neutečeme. Pokud by se chtěl přidat někdo na Hlavním nádraží, podle jízdního řádu přijedeme v 8,38 a pokusíme se stihnout přípoj buď v 8,47 nebo v 9,17 do Dobřichovic, směr Beroun. Vyhlížejte skupinku hůlkařů! Na cestě zpět nastoupíme do vlaku v Karlštejně, ale pokud zaparkujete v Dobřichovicích, vystoupíte cestou zpět tam.

Samozřejmě že vycházky se mohou zúčastnit i ti, kteří nechtějí jít s hůlkami. Avšak pokud hůlky chcete zapůjčit, určitě se nahlaste předem, abych jich měla dost pro všechny!

Přihlásit se můžete u Lenky Černohlávkové v květinářství Květinka Všetaty, prostřednictvím webu www.nwproradost.cz, emailem na adresu jitka@nwproradost.cz, anebo SMS či zavoláním na číslo 723 784 500.

Pokud budete chtít přidat do distribučního seznamu své přátele či rodinné příslušníky proto, aby dostávali tyto pozvánky na výlety i články o výletech již uskutečněných, prosím, poskytněte mi jejich emailové adresy.

Těším se na další společně strávené chvíle s hůlkami v rukách a tisíci mílemi v nohách!

Jitka