Cvičení dětí v Sokole

Cvičení dětí s rodiči 2 – 4 roky
Cvičení dětí 3 – 6 let
Cvičení dětí od cca 6 let

Cvičení je určeno pro děti od dvou let. Děti jsou rozděleny do skupin podle dovedností a věku. Nakoupili jsme nové prvky pro opičí dráhu, k dispozici jsou gymnastické overbally. Připraveny jsou, jak míčové hry tak i klasické hry např. Honzo vstávej, pro malé Pán čáp ztratil čepičku a další.

Soustředíme se především na rozvoj všestrannosti a posílení smyslu pro fair-play. Dětem je k dispozici veškeré cvičební nářadí Sokolovny. Fotky: Cvičení v sokole

Kdy: úterý 16.00 – 17.00 (7. říjen 2014 - 31.březen 2015)
Kde: TJ Sokol Všetaty
Kurz vedou: Michal Zámorský, Iveta Hošková, Jana Zoulová
Cena: cvičení od 7.10. do 16.12.2014 – za 400,-Kč, sourozenecká sleva u druhého dítěte je 200,-Kč. Při případném onemocnění je možno po domluvě sjednat náhradní termín.

Přihlašovací formulář bude k vyzvednutí přímo v sokolovně.

Jak jsme začínali?

V létě roku 2011 vzešla myšlenka začít při rodinném centru cvičení rodičů s dětmi. O prostorech pro cvičence bylo od začátku jasno – všetatská sokolovna (v přívorské je zima :-(). Následoval důležitý bod, a to kdo vlastně takové cvičení povede. Po několika debatách nakonec vzešla skupina fyzicky zdatných a sportovně založených trenérů – Blanka Zámorská, Kristýna Jurčovská, Michal Zámorský, Ondra Pekárek. Od počátku byla hlavní myšlenka tyto hodiny organizovat hlavně během zimního období – od října do března, a na dvě skupiny – malé děti a ty větší.

Od prvních cvičebních hodin byla velmi hojná účast a cvičení jsme rozdělili na dvě partičky. Menší děti cvičili pod vedením Blanky a Kristýny, odrostlejší skupinku si vzali na starost Michal s Ondrou. Během sezóny jsme ztratili Kristýnu, která se po mateřské musela začít věnovat pracovním povinnostem. Naštěstí hojná účast ostatních rodičů, kteří chodili pravidelně podporovat své ratolesti, přinesla své ovoce a nějaká pomocná ruka tak byla vždy k dispozici. Na jaře roku 2012 jsme zakončili první sezónu a téměř okamžitě začali pracovat na plánech dalšího roku.

Blanka se začala připravovat na příchod dalšího potomka a tak pro cvičební rok 2012/13 zůstala pouze dvojice cvičitelů – Michal a Ondra. Naštěstí se jako dobrovolník přihlásil Milan Nohejl z Přívor. Trenérský tým pro tuto sezónu tak byl čistě mužská záležitost. Abychom do týmu vnesli trochu profesionálního ducha, byla tato trojice vyslána na kurz „Předškoláci v pohybu“ organizovaný Českou obcí sokolskou. Odnesli si spoustu cenných zkušeností a poznatků, které se budou moci projevit v následující sezóně.
Pro rok 2013/2014 připravujeme zcela novou koncepci cvičení s několika novými cvičitelskými tvářemi. Nechte se překvapit a přijďte znovu v hojném počtu.
Ahoj na podzim