10.4.2015

Nordic Walking – Liběchov

Milí příznivci a přátelé nordic walkingu, zdravíme všechny pravidelné účastníky našich výletů i všechny ostatní, kdo o vyzkoušení si této báječné a zdraví prospěšné aerobní aktivity teprve uvažují! Dovolujeme si Vás tímto pozvat na další z nordic walking výletů v roce 2015, který proběhne v neděli 26.4.2015.

Vydáme se vlakem ze Všetat do Liběchova. V Liběchově vyrazíme na 15 km dlouhý okruh v nenáročném terénu po modré značce. (Účastníci výletu, kteří by se rádi připojili k naší skupině až v Liběchově, tak mohou učinit přímo na nádraží v Liběchově, a to v 09,00.) Odjíždíme ze Všetat v 8.42 a v Liběchově budeme podle jízdního řádu v 8.58.

Naším cílem bude obdivovat kromě přírodních krás také unikátní skalní sochy, které vytvořil jeden ze zakladatelů moderního českého sochařství Václav Levý, původně kuchařský pomocník na zámku v Liběchově. Tehdejší majitel liběchovského panství – Antonín Veit, sám velký milovník umění, si povšiml chlapcova talentu a rozhodl se financovat jeho studia u známých sochařů. Václav Levý se v době, kdy neměl tolik práce v Praze (působil i jako učitel a spolupracovník Josefa Václava Myslbeka), rád uchyloval do samoty a pracoval na svých dílech přímo v přírodě, v okolí Liběchova. Díky tomu nyní můžeme obdivovat nejen nejznámnější Čertovy hlavy, ale také jeskyni Klácelku a přilehlý prostor před jeskyní (Blaník) se sochami Jana Žižky, Prokopa Holého i údajného vůdce bájných blanických rytířů Jana Zásmuckého. Dále uvidíme d o skály vytesaného hada (má oblíbená socha) a jeskyni Harfenici s dalšími vytesanými hlavami a dámou s harfou. Dubnový výlet bude tedy vskutku velký zážitek nejen pro všechny obdivovatele přírodních krás, ale tentokrát také milovníky nevšedních uměleckých děl.

Detailní informace naleznete v přiloženém plakátku, a zároveň na webu www.nwproradost.cz.

Pokud budete chtít přidat do distribučního seznamu své přátele či rodinné příslušníky proto, aby dostávali tyto pozvánky na výlety i články o výletech již uskutečněných, prosím, poskytněte nám jejich emailové adresy.

Těšíme se na další společně strávené chvíle s hůlkami v rukách a tisíci mílemi v nohách!

Jitka Hadová

Nordic walking pro radost

www.nwproradost.cz

a

Lenka Černohlávková

RC Všetaty Přívory

www.rcvsetatyprivory.cz


logo Jitka Hadová – Nordic walking pro radost
www.nwproradost.cz
jitka@nwproradost.cz
+420 723 784 500