18.5.2015

Nordic Walking – Výlet na Bezděz

Milí příznivci a přátelé nordic walkingu, zdravíme všechny pravidelné účastníky našich výletů i všechny ostatní, kdo o vyzkoušení si této báječné a zdraví prospěšné aerobní aktivity teprve uvažují! Dovolujeme si Vás tímto pozvat na další z nordic walking výletů v roce 2015, který proběhne v neděli 31.5.2015.

Vydáme se vlakem ze Všetat na Bezděz. Po příjezdu do vlakové stanice Bezděz nás čeká příjemná 3,5km dlouhá cesta značená modrou turistickou značkou s pěkným výhledem na Bezděz po silnici přímo pod hrad. (Účastníci výletu, kteří by se rádi připojili k naší skupině až v místě konání výletu, tak mohou učinit přímo na nádraží Bezděz, a to v 9,08, kdy dorazíme na místo vlakem.)

Náš květnový výlet nás dále zavede relativně prudkým, ale krátkým stoupáním přímo na královský hrad. Bezděz byl vybudován z podnětu Přemysla Otakara II. ve druhé polovině 13. století ve stylu rané gotiky. Hrad byl nejdříve pod královskou korunou, pak v držení mocných šlechtických rodů, a posléze fungoval jako klášter. Hrad se stal inspirací pro mnoho romantických umělců a my si budeme moci dopřát jeho romantické kouzlo nejen díky návštěvě komplexu hradních staveb s komentovanou prohlídkou, ale pro opravdu zvídavé (ostatní mohou počkat asi hodinu u zmrzliny v některém z občerstvovacích zařízení v podhradí) mám tentokrát lahůdku – návštěva sousedního méně navštěvovaného kopce Malého Bezdězu s neopakovatelnou atmosférou a úžasnou vyhlídkou nejen na hrad Bezděz, ale i na ostatní přírodní krásy Máchova kraje. I v četně tohoto přídavku vydá celková délka výletu na pouhých 10km, ale tentokrát počítejme s větším převýšením než tradičně.
Detailní informace naleznete v přiloženém plakátku, a zároveň na webu www.nwproradost.cz.

Pokud budete chtít přidat do distribučního seznamu své přátele či rodinné příslušníky proto, aby dostávali tyto pozvánky na výlety i články o výletech již uskutečněných, prosím, poskytněte nám jejich emailové adresy.
Těšíme se na další společně strávené chvíle s hůlkami v rukách a tisíci mílemi v nohách!
Jitka Hadová, Nordic walking pro radost, www.nwproradost.cz
a
Lenka Černohlávková, RC Všetaty Přívory, www.rcvsetatyprivory.cz