1.12.2013

Soutěž pro děti ze ZŠ: Máš na to, abys uživil svou vlastní rodinu?

V pondělí 2.12. a ve čtvrtek 5.12. proběhne v RC Všetaty – Přívory soutěž pro děti z 6. a 7. ročníků: Máš na to, abys uživil svou vlastní rodinu? Cílem projektu je interaktivní formou seznámit děti s reálnými finančními rozhodováními běžného života. Měly by se zábavnou formou naučit, jak se starat o peníze své budoucí rodiny.

 

Máš na to, abys uživil svou vlastní rodinu?

Fin svoboda

Cílem projektu je interaktivní formou seznámit děti s reálnými finančními rozhodováními běžného života. Měly by se zábavnou formou naučit, jak se starat o peníze své budoucí rodiny. Jejich cílem bude nejen získat finanční nezávislost, ale i uspokojit potřeby rodiny, například postavit rodinný dům nebo pořídit vysněnou dovolenou. Při hře se budou setkávat s nástrahami běžného života, jako jsou například ztráta zaměstnání nebo zvýšení daní, kterým budou muset čelit.

Měly by se naučit zacházet s penězi v oblastech úvěrů – rozlišit, který dluh si vzít a kterého se zbavit. Z oblasti investic by se měly naučit, jak spořit, do kterých investic v kterém věku investovat a jak produkty vybírat, aby se co nejrychleji zhodnotily a pomohly dosáhnout jejich cílů. V oblasti pojištění by měly získat přehled o rizicích, jak tyto rizika ošetřit a na jaké pojistné částky, aby se uměly správně a levně se pojišťovat.

Věříme, že si děti svůj zážitek přenesou do reálného života a získají představu, jak postupovat, aby dosáhly finanční nezávislosti a nedostaly se do špatných dluhů.

Tato akce se může konat díky podpoře Nadačního fondu vzdělávání ČSOB – děkujeme.     logo